Регистрация

Президент Литви відмовилася їхати в Москву на День перемоги

24-12-2014, 00:26

Президент Литви відмовилася їхати в Москву на День перемоги

Президент Литви відмовилася їхати в Москву на День перемоги

 Глава литовської держави отримала запрошення від Кремля.

Президент Литви Даля Грибаускайте отримала запрошення Росії взяти участь у святкуванні 70-річчя перемоги СРСР над гітлерівською Німеччиною 9 травня 2015 року, але їхати в Москву не має наміру.
Про це заявив прес-секретар литовського президента Модестас Науджюс у вівторок, 23 грудня.
"Запрошення отримане. Брати участь в заході президент не має" наміру, - сказав Науджюс.
Росія щорічно влаштовує на Червоній площі в Москві військовий парад під час святкування перемоги в Другій світовій війні.
При цьому президенти Литви не брали участь у святкуванні Дня перемоги ні п'ять, ні десять років тому, хоча глави інших країн Балтії іноді приймали запрошення.
Цього року Росія розіслала запрошення главам багатьох зарубіжних країн, включаючи лідера КНДР Ким Чен Уна.
Також на 9 травня в Москву був запрошений і президент США Барак Обама, але представник Ради національної безпеки при Білому домі Марк Строх заявив, що "в найближчому майбутньому президент доки не планує відвідувати Росію".
Проте трохи пізніше головний радник по Росії в апараті Білого дому Селест Уолландер заявив, що запрошення Обами в Москву "не відхилене", а "розглядається". Коли буде прийнято рішення, поки не ясно.
Україна і Литва домовилися про співпрацю у військовій сфері
Як повідомляв Кореспондент.net, в листопаді Грибаускайте відвідала Київ з офіційним візитом, де пройшов під її головуванням і глави української держави Петром Порошенком сьоме засідання Ради президентів.

Автор: Admin
Прочитали - 450
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати