Регистрация

Україна відмовилася від позаблокового статусу

23-12-2014, 15:27

Україна відмовилася від позаблокового статусу

Україна відмовилася від позаблокового статусу

 Депутати підтримали законопроект про відміну позаблокового статусу України

Відміна позаблокового статусу дозволить створити додатковий механізм захисту цілісності і державного суверенітету.
Народні депутати підтримали в першому читанні і в цілому законопроект № 1014-3 "Про внесення змін до деяких законів України відносно відмови України від здійснення політики позаблоковості".
За відповідне рішення проголосували 303 з 357 депутатів, зареєстрованих на засіданні Верховної Рады у вівторок, 23 грудня.
Як повідомляється на сайті українського парламенту, з фракції "Блоку Петра Порошенка" законопроект підтримали 127 народних депутатів (14 не голосували, 8 були відсутні), з фракції "Народний фронт" - 77 (3 не голосували, 2 були відсутні), з фракції "Об'єднання Самопомич" - 29 (2 не голосували, 1 був відсутній), з фракції "Батьківщина" - 14 (1 не голосував, 4 були відсутні).
Крім того, законопроект підтримали 8 з 20 депутатів групи "Воля народу", 9 з 18 депутатів групи "Економічний розвиток" і 20 з 40 позафракційних парламентарів. З фракції "Опозиційний блок" цей закон не підтримав жоден депутат, при цьому 8 проголосували проти, 18 не голосували, а 14 були відсутні.
"Позаблоковий статус України, який був закріплений в Законі України "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики", виявився неефективним в контексті забезпечення безпеки держави від зовнішньої агресії і тиску. Тривале перебування України в "сірій" буферній зоні між потужними системами колективної оборони є додатковим викликом для України", - говориться в пояснювальній записці.
У пояснювальній записці до законопроекту відзначається, що відмова від позаблокового статусу України обгрунтована агресією Російської Федерації проти України. "Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої "гібридної війни", військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний і інформаційний тиск з боку Росії обумовлюють необхідність пошуку ефективніших гарантій незалежності, суверенітету, військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний і інформаційний тиск з боку Росії обумовлюють необхідність пошуку ефективніших гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України", - говориться в пояснювальній записці.
Згідно з прийнятим у вівторок актом із закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" вилучається норма, яка закріплює позаблоковий статус України. У розділ про основні принципи зовнішньої політики закону закріплена норма про поглиблення співпраці з НАТО "для досягнення критеріїв, необхідних для придбання членства в цій організації".
У закон "Про основи національної безпеки України" додається положення, згідно з яким в числі пріоритетів національних інтересів, - інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою придбання членства в Європейському Союзі і в НАТО.
Відзначається, що відміна позаблокового статусу дозволить створити додатковий механізм захисту територіальної цілісності і державного суверенітету.
Як повідомляв Кореспондент.net, 18 грудня президент Петро Порошенко вніс в Раду законопроект про відмову від позаблокового статусу і про вступ України до НАТО.
Україна стане союзником НАТО тільки після реформ -Яценюк

 

Автор: Admin
Прочитали - 676
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати