Регистрация

У Росії хочуть відмінити рішення СРСР про передачу Криму Україні

23-12-2014, 14:09

У Росії хочуть відмінити рішення СРСР про передачу Криму Україні

У Росії хочуть відмінити рішення СРСР про передачу Криму Україні

 У Росії знову хочуть відновити "історичну справедливість" з Кримом

У Росії вважають, що Крим Україні передали порушуючи Конституцію СРСР, і хочуть відновити міжнародне право.
Під час традиційної передноворічної зустрічі в Кремлі Володимира Путіна з депутатами парламенту голова Ради Федерації Валентина Матвиенко запропонувала визнати незаконним рішення Політбюро КПРС про передачу Криму Україні в 1954 році, повідомляють Відомості.
"Ми не приймаємо заяв про нібито анексію Криму і почали підготовку законопроекту, яким передача Криму Україні [у 1954 р.] визнається незаконною", - заявила Матвиенко.
Член міжнародного комітету Ради Федерації Ігор Морозов говорить, що рішення Політбюро ЦК КПРС і Верховної Ради СРСР про передачу Криму від РРФСР Української РСР було прийняте без референдуму, який передбачала Конституція СРСР.
"Уся формальна послідовність дій була порушена, і тепер треба повернутися до цього часу, привести ситуацію у відповідність з міжнародним правом і відновити історичну справедливість", - говорить парламентар.
Член комітету Держдуми у справах СНД Василь Ліхачов вважає, що для ухвалення закону є усі юридичні підстави, оскільки при передачі Криму були порушені Конституція, що діяла у той час, і інші нормативні акти СРСР
Рішення було продиктоване інтересами політичної кон'юнктури тодішніх лідерів СРСР, говорить Ліхачов. У разі ухвалення закону міжнародні судові інстанції не зможуть не брати його до уваги, вважає сенатор.
Нагадаємо, Росія анексувала Крим 18 березня після незаконного референдуму 16 березня, проведеного під дулами автоматів "зелених чоловічків" і з порушеннями міжнародних правил і норм. Україна призвала світ не визнавати дій Росії в Криму, в чому світова спільнота підтримала Київ.
Як повідомляв Кореспондент.net, 19 грудня Євросоюз офіційно оприлюднив нові санкції проти Криму. Санкції торкаються торгівлі і інвестицій, а також накладають вето на купівлю нерухомості в Криму. Обмежувальні заходи не торкаються контрактів, ув'язнених до 20 грудня 2014 року.
США і ЄС не визнають анексію Криму Росією і звинувачують Москву у втручанні в справи України. Росія це заперечує. Західні країни з березня вже кілька разів вводили санкції відносно ряду російських політиків, бізнесменів і компаній і погрожували розширити обмежувальні заходи. Останнім випадком застосування подібної практики стали вересневі санкції.
У Росії загрожують відповісти на санкції проти Криму

Автор: Admin
Прочитали - 816
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати