Регистрация

У Європи більше немає грошей для України - ЗМІ

18-12-2014, 20:37

У Європи більше немає грошей для України - ЗМІ

У Європи більше немає грошей для України - ЗМІ

 Глава Еврокомиссии заявил, что ЕС пока больше не может выделить финансовую помощь Украине

Евросоюзу не хватает бюджетных средств для финансовой поддержки Украины в тех объемах, которые запросил Киев.
У Евросоюза не остается бюджетных возможностей для поддержки Украины. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на главу Еврокомиссии Жан-Клода Юнкера, прибывшего на саммит глав государств и правительств 28 стран ЕС.
"Мы будем обсуждать финансовую и экономическую поддержку Украины, но мы достигли предела бюджетных расходов", - цитирует агентство Юнкера.
Як повідомляється, прем'єр-міністр Фінляндії Александер Стубб висловив думку, що ЄС не прийме рішення про надання додаткової фінансової допомоги Україні, оскільки вона ще не провела необхідних структурних реформ. "Тепер, коли вибори пройшли, я думаю, що в інтересах України завершити проведення структурних реформ, тому що в іншому випадку на цьому етапі допомога надана не буде, - приводить агентство слова прем'єра. - Ми не проводимо тут конференцію донорів".
Вдень раніше Юнкер заявив, що чекає, що Україна попросить у ЄС ще 2 млрд євро. Проте він відразу попередив, що у такому разі урядам країн-членів ЄС доведеться скинутися, оскільки у бюджеті ЄС грошей для цього недостатньо.
"Якщо ми повністю витратимо наші запаси на Україну, то у нас нічого не залишиться для вирішення інших потреб, які можуть виникнути впродовж найближчих двох років", - цитує Юнкера агентство Reuters.
Раніше Україна просила у ЄС третю програму макрофінансової допомоги об'ємом два мільярди євро. Під час візиту у Брюссель прем'єра України Арсенія Яценюка 15 грудня єврокомісар по політиці сусідства і переговорам про розширення Йоханнес Хан підкреслив, що ЄС готовий продовжувати надавати допомогу Україні, але тільки в обмін на "конкретні результати реформ".
Як повідомляв Кореспондент.net, 16 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Україна домовилася з ЄС про фінансову допомогу. Про час надання финпомощи і її розмірі він не повідомив.
Відмітимо, сьогодні рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЕИБ) затвердила кредит для України на суму в один мільярд євро. "Рада директорів затвердила новий кредит на загальну суму в 1 мільярд євро для України як частину пакету в 3 мільярди євро спеціальних заходів для країни на період 2014-2016 років", - говориться в повідомленні.
Нагадаємо, цього року ЄС вже надав Україні дві програми макрофінансової допомоги, сумарним об'ємом 1,8 мільярдів євро, з яких доки не перераховані близько 200 мільйонів. Цей останній транш Україна повинна отримати на початку наступного року.

Автор: Admin
Прочитали - 603
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати