Регистрация

Сенат США схвалив законопроект про надання Україні військової допомоги

12-12-2014, 01:11

Сенат США схвалив законопроект про надання Україні військової допомоги

Сенат США схвалив законопроект про надання Україні військової допомоги

 Сенат США одноголосно підтримав проект закону про надання Україні військової допомоги

Щоб стати законом, документ повинна прийняти Палата представників США.
Верхня палата Конгресу США (Сенат) затвердила законопроект, який передбачає надання істотної фінансової допомоги Україні, летального озброєння і визначає Україну особливим партнером США поза блоком НАТО, повідомляє Голос Америки.
Серед іншого, законопроект також передбачає накладення додаткових санкцій на Росію. Цей документ вносить зміни до закону про іноземну допомогу 1961 року і визначає Україну, а також Грузію і Молдову в якості основних союзників поза НАТО.
Закон передбачає надання допомоги Україні у військовій, оборонній і енергетичній сферах, а також в цивільних секторах, зокрема - допомозі для внутрішньо переміщених осіб.
Уточнюється, що законопроект 2828 "Акт на підтримку свободи України - 2014" підтримали в Сенаті одноголосно.
Документ, розроблений сенатором Робертом Коркером (республіканець, штат Теннесси), який також є старшим республіканцем в комітеті із закордонних справ сенату, і главою цього комітету Робертом Менендесом, надає президентові США Бараку Обамі право ввести санкції відносно "Газпрому", "Рособоронэкспорта" і інших російських організацій.
Цим документом главі Білого дому також пропонується почати передачу Києву зброї, в першу чергу, протитанкової і бронебійної. На здійснення такої діяльності в 2015 фінансовому року уряду США дозволяється витратити $350 млн.
Разом з цим законопроект наділяє виконавчу гілку влади США правом "придбавати і транспортувати екстрені запаси палива" для задоволення потреб України, у тому числі за допомогою "реверсных постачань (газу) з Європи", сприяти Києву в ремонті енергетичної інфраструктури. Реалізацію цього роду співпраці дозволено профінансувати в об'ємі $50 млн в 2015 році.
Раніше Коркер відмітив, що законопроект не носить обов'язкового характеру і Барак Обама його швидше за все підпише.
"Цей законопроект дозволяє, він не зобов'язує", - відмітив політик.
"Я думаю, раз він отримав повну підтримку в комітеті і якщо буде прийнятий (обома палатами Конгресу), це означатиме, що він отримав підтримку кожного сенатора. Думаю, це створить складнощі для застосування права вето. Не думаю, що це станеться", - сказав Коркер. Він також виразив упевненість в тому, що палата представників також схвалить ініціативу до кінця року.
Відмітимо, 25 листопада в Пентагоні заявили, що США не озброюватимуть Україну.
Як повідомляв Кореспондент.net, 5 грудня сенатор Джон Маккейн заявив, що Сенат США в січні повернеться до питання постачань зброї Україні.
Нагадаємо, у вересні президент України Петро Порошенко відвідав США, де попросив про постачання зброї і про статус партнера США поза НАТО. Міжнародний комітет американського сенату після цього схвалив законопроект про виділення Україні військової допомоги на 350 мільйонів доларів в 2015 році (включаючи протитанкову зброю і безпілотні літальні апарати) і про надання їй статусу "основного союзника США поза НАТО". Проте законопроект доки не ухвалений обома палатами конгресу.
Канада може поставляти зброю Україні після рішення НАТО

Сенат США схвалив законопроект про надання Україні військової допомоги

 

Автор: Admin
Прочитали - 729
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати