Регистрация

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

16-10-2016, 16:52

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

Скумбрія ідеальна риба, як для простого посолу так і для копчення. Вирішив я морочитися і зробити цю рибку в мокрому і сухому посолі, щоб зрозуміти і визначити для себе який варіант оптимальний. У цій замітці я викладу рецепт холодного копчення скумбрії з усіма тонкощами і аспектами від посолу до готового продукту.
Рецепт холодного копчення скумбрії

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

інгредієнти
скумбрія
сіль - 100 р. на 1 кг риби для сухого посолу, 100-120 р. для мокрого на 1 літр води/li>
цукор - 10 р. на 1 літр води для мокрого посолу/li>
спеції - лавровий лист, чорний перець, духмяний перець, мускатний горіх/li>
вода - 1 літр для мокрого посолу, приблизно на 3 скумбрії/li>
Підготовка скумбрії до посолу

Якщо скумбрія морожена, відповідно, її треба розморозити. Заливаємо рибу холодною водою і залишаємо на 2-3 години. Після скумбрію добре промиваємо, видаляємо нутрощі, зябра, чорні плівки і знову промиваємо холодною водою, обсушуємо серветками або ганчірками.

Засолювання скумбрії для копчення - мокрий посол.

Для мокрого посолу на 1 літр води треба 100-120 г солі, 10 г цукру. Воду нагріваємо, додаємо сіль і цукор, розчиняємо, коли вода закипить додаємо спеції і відключаємо. Розсіл повинен сам остигнути до кімнатної температури. Спеції додаємо за своїм смаком. Рибу поміщаємо в посуд для засолювання, заливаємо розсолом, ставимо згори гніт і відправляємо в холодильник на дві доби.

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

Посол скумбрії для копчення сухим методом

На 1 кг риби приблизно треба 100 г солі. На дно посуду засипаємо шар сіль завтовшки до 0,5 см, в черево риби засипаємо приблизно 1 ст л солі, ретельно втираємо сіль, як в черево так і там де були зябра. Також натираємо рибу зіллю по усій тушці, укладаємо в посуд для засолювання шарами і посипаємо трохи сіллю. Згори ставимо гніт і відправляємо в холодильник на дві доби, при цьому треба буде кілька разів рибу поміняти місцями під час засолювання. Спеції можна додати за бажанням і своєму смаку, я солив без спецій.

Підготовка риби до копчення

Після засолювання скумбрію як мокрого посолу так і сухого треба добре промити від солі холодною водою. Після робимо пробу на сіль, відрізуємо невеликий шматочок частини філе, якщо на смак відчувається багато солі, то вимочуємо в холодній воді ще 1-2 години, періодично міняючи воду. У моєму злучаємо я не вимочував, риба по солі мене влаштовувала. Коли скумбрія промита і вимочена, підвішуємо її, при цьому треба черево розкрити за допомогою сірників або паличок, щоб вона краще просохла і потім рівномірно закоптилася. Залишаємо її в підвішеному стані на 2-4 години в провітрюваному місці, якщо це тепла пора року, то не забуваємо рибу захистити від комах.
Копчення скумбрії холодним способом.

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

Для домашнього копчення скумбрії я використав димогенератор від компанії Smoke House і тріску вільхову, букову, черешневою і яблуневу, як основна тріска для копчення краще всього вільхова, інші види йдуть як добавки. Підготовлену рибу поміщаємо в коптильну камеру, заряджаємо і підключаємо димогенератор, починаємо копчення. Температура в камері не повинна перевищувати 35-40 t C, час копчення від 8 до 12 годин залежно від навколишньої температури і потоку диму в камеру. У моєму випадком вистачило 9 часом 30 хвилин.

Рецепт холодного копчення скумбрії, два види посолу

Після копчення скумбрію треба залишити на протязі від 2 годин до діб, щоб аромати диму рівномірно проникли по тушці риби і пішов надсильний копчений запах. Зберігати краще всього в холодильнику, рибу слід замотати в папір і помістити в герметичний пакет, іноді пакет відкривати і міняти папір. Термін зберігання приблизно місяць-півтора.

Скумбрія холодного копчення у мене вийшла просто дивовижна, риба в сухому посолі мала класичний смак скумбрії з ароматом вогнища з фруктових дрів, в мокрому чітко простежувався смак і аромат лаврового листа і мускату. Як по мені сухий посол без спецій, саме, той смак копченої скумбрії, до якого ми усі звикли.

Окремо рекомендую ознайомиться з рецептом холодного копчення сала і гарячим способом копчення риби під пиво. Нижче представлений відео рецепт копчення скумбрії в домашніх умовах за допомогою димогенератора холодного копчення з радами, рекомендацією і дегустацією готового продукту від автора блогу.

Автор: Admin
Прочитали - 4979
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати