Регистрация

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

10-10-2016, 20:46

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

Сало - це продукт, який можна спожити в повсякденну їжу, так і приготувати з нього "нарядний" і смачний делікатес для святкового столу. У цій статті я викладу Рецепт холодного копчення сала грунтуючись на своєму досвіді.

Рецепт холодного копчення сала

інгредієнти
свіже сало - товщина від 2,5 см
сіль кам'яна
тріска для копчення
Засолювання сала для копчення

Сало треба вибирати з товщиною не менше 2,5 см, оскільки при засолюванні, просушуванню і копчення воно усохне, піде зайва волога. Перед посолом добре промиваємо сало під проточною водою, обсушуємо за допомогою ганчірок або серветок. Розрізати на шматки для копчення.

Засолювання сала для копчення не відрізняється від звичайного посолу сала на зберігання. Солити треба в посуді для харчових продуктів, особисто я солив в каструлі з нержавіючої сталі. На дно посуд засипаємо сіль, приблизно 2-3 мм, кожен шматок ретельно обтираємо сіллю, щільно укладаємо і також пересипаємо кожен шар сала ще сіллю, згори ставимо невеликий гніт. Сало відправляємо в холодильник на 10-14 днів, іноді шматки треба перевертати - сало яке на дні перемістити на вгору, а то яке було згори на дно. За бажання можна використати спеції.

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

Після засолювання від сала зняти зайву сіль, промити під холодною водою, обсушити, якщо потрібно - зробити обв'язування. Далі треба його просушити в тіні на легкому протязі, час залежить від температури, зазвичай це займає від 5 до 24 годин.

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

Холодне копчення сала

Після просушування сало помістити в коптильну камеру і коптити мінімум 8 годин, при копченні температура не повинна перевищувати 35-40С. Коптити краще на вільховій трісці з додаванням яблуневою, буковою і черешневою. Деякі шматки для смаку можна обтерти товчених часником з гострим перцем.

Рецепт холодного копчення сала, увесь процес

Коли сало закоптитися, його треба залишити на протязі мінімум на добу, что-бы аромати диму рівномірно розподілилися по салу. Сало холодного копчення краще зберігати в папері, герметичній упаковці в холодильнику. Час зберігання залежить від часу засолювання і часу копчення. Я особисто зберігав копчене сало по такому рецепту півтора місяці в холодильнику.

Окремо рекомендую ознайомитися з рецептом гарячого копчення сала і коропа. Нижче представлений відео рецепт холодного копчення сала з радами і дегустацією від автора блогу.

 

 

Автор: Admin
Прочитали - 1941
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати