Регистрация

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

27-09-2016, 19:47

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

Дубова бочка дає можливість доторкнутися до приготування благородних дистилятів, навіть простий зерновий самогон на дубовій трісці придбаває інший смак і аромат. Після витримки у бочці домашнього бурбона, настав час залити щось нове зернове. У цій статті я викладу рецепт зернового віскі з технологією виробництва в домашніх умовах.
Рецепт зернового віскі на основі ячменю і вівса

інгредієнти:
Ячна крупа питльового млива - 75%
Овес - 25%
Вода - гідромодуль 1: 3,
Ферменти А і Г - навішування згідно інструкції
Дріжджі для зернових браг
Підготовлена дубова бочка.

інгредієнти для зернової браги

Приготування зернової браги

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

Спершу треба овес, якщо він у вас цілісний, змолоти на крупу, закип'ятити воду, засинати зернові, все добре перемішати за допомогою будівельного міксера, замотати в ковдру або накрити чимось теплим. Залишити крупу запарюватися приблизно на годину-півтора в теплому місці.

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

Після, додаємо фермент альфа амілазу з розрахунком 3 мл на 1 кг крохмалю, за допомогою міксера змішуємо все до однорідної рідкої маси. Далі чекаємо, поки температура затору не опуститися до 65 З, тоді додаємо другий фермент - глюко амілазу з розрахунком 1 мл на 1 кг крохмалю, все добре перемішуємо, місткість замотуємо в щось тепле, залишаємо на годину-півтора оцукрюватися. При зцукренні важливо потрапити саме в температурну паузу 65 З, кілька разів треба буде змішати затор за допомогою міксера для кращої роботи ферментів. Поки затор оцукрюється, треба завести дріжджі, в теплу воду засипаємо дріжджі з розрахунком 1: 10 вод, даємо їм хвилин 15. Коли затор оцукриться, заливаємо дріжджі, добре все перемішуємо, ставимо на бродіння в теплому місці, щодня брагу заважаємо, що б не утворювалася шапка і бродінні краще проходило.

брага на ферментах

Перегонка зернової браги

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

У відсутності парогенератора я брагу спочатку фільтрую від дробини за допомогою сітчастого мішка. Відфільтровану брагу заливаємо у бак, робимо першу перегонку - це відбір спирту сирцю до 3-4% в струмені. Після розбавляємо брагу до 30% і проводимо дробову перегонку. Відбір головних фракцій рівний приблизно 7-10% від абсолютного спирту, відбираю на малому нагріві по крапельці, серці погона вже відбираю на підвищеному нагріві, відбір хвостових фракцій я починаю досягши градуса в струмені 75-80%. При дробовій перегонці треба робити поправку на конструкції вашого апарату.

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

заливаємо у бак, робимо першу перегонку - це відбір спирту сирцю до 3-4% в струмені. Після розбавляємо брагу до 30% і проводимо дробову перегонку. Відбір головних фракцій рівний приблизно 7-10% від абсолютного спирту, відбираю на малому нагріві по крапельці, серці погона вже відбираю на підвищеному нагріві, відбір хвостових фракцій я починаю досягши градуса в струмені 75-80%. При дробовій перегонці треба робити поправку на конструкції вашого апарату.

Рецепт зернового віскі в домашніх умовах

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Admin
Прочитали - 634
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати