Регистрация

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

23-09-2016, 20:35

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Після першого досвіду з бочкою, це був домашній бурбон, я зрозумів що з'явилося ще більше бажання рухатися у бік витриманих напоїв. Попалися мені дарма три відра яблук різних сортів, і я негайно вирішив робити кальвадос. У цій статті я викладу детальний рецепт кальвадосу в домашніх умовах.
Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

інгредієнти:
Яблука - 3 відра, 2 сорти солодких і одно відро дуже ароматних і нейтральне по солодкості
Цукор - 3 кг
Вода - 12 л.,
Дріжджі винні для білих вин - ЄС 1118 10г.
Приготування браги з яблук

Спочатку яблука треба добре промити, що б дикі дріжджі не заважали працювати культурним. Оскільки яблук було не багато, прийняв рішення що я їх почищу вручну від гнилизни і серцевини, что-бы була чиста яблучна маса. Потім яблука подрібнив за допомогою будівельного міксера в дрібнозернисту кашу.

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Для отримання більшого виходу продукту додав інвертний сироп з тим розрахунком, що винні дріжджі краще перероблять цукор у такому вигляді. Після змішав яблучну кашу, воду, сироп. Дріжджі засипав з теплу воду з розрахунком 1 до 10, дав їм 15 хвилин постояти і влив у бродильну ємність.

Бродіння яблучної браги

 

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Бродіння тривало 2 тижні при температурі 20-22 З, щодня кілька разів брагу добре змішував, бродіння проходило без гідрозасува. Готовність браги визначив по гіркоті на смак, освітленню верхнього шару. Оскільки у мене немає парогенератора, я брагу відфільтрував від яблучного м'якуша за допомогою марлі, добре віджав.

Перегонка яблучної браги

Перегонку робив подвійну, перша - це відбір спирту сирцю до максимально можливого низького градуса в струмені. У загальному об'ємі отримав 7 л. фортецею 34%. Друга - дробова, головних фракцій відбирав приблизно 7-10% від АС, також постійно контролював запах дистиляту. Для бочки я спеціально трохи захопив ароматних хвостових фракцій, закінчив відбір на 65%, вийшло по підсумку 2,5 л. фортецею 88%.

перегонка яблучної браги

Розбавлення і заливка у бочку

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Перед заливкою яблучного дистиляту у бочку залив на 2 тижні вишнево-малинове вино, сама бочка вже відпрацювала на бурбоні і зерновому віскі. Дистилят був розбавлений до 65%, відправлений на витримку за кімнатних умов. Дубова бочка за об'ємом 5 літрів.

Злив з бочки

Під час витримки постійно по-немного дегустував, після 2,5 місяця я прийняв рішення злити і розбавити до питного градуса - 40-42%, залишив в склі ще на місяць відпочити.

домашній кальвадос

Рецепт кальвадосу в домашніх умовах

Домашній кальвадос має яскравий деревно-помаранчевий колір, грає на сонці. Аромат насичено яблучний з медово-квітковим відтінком, розрізнимо деревний запах. На смак також яскраво відчувається яблучна складова, п'ється м'яко, в післясмаку замітка легка деревна гіркуватість. Окремо рекомендую ознайомитися з рецептами домашнього бурбона і зернового віскі.

Нижче вашій увазі представлений відео ролик з детальним рецептом приготування домашнього кальвадосу. Ролик містить усі етапи від приготування яблучної браги до дегустації від автора блогу.

Автор: Admin
Прочитали - 788
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати