Регистрация

Павло Мороз: ми знищили рейдерство як явище

21-09-2016, 11:25

Павло Мороз: ми знищили рейдерство як явище

Павло Мороз: ми знищили рейдерство як явище

Сьогодні ми говоримо про рейдерство. Законопроект 5067 значно посилить захист права власності. Але раніше вже були прийняті нові європейські закони, полегшили ведення бізнесу. Як сталося, що вони спростили рейдерські схеми, і рейдерам стало легше захоплювати підприємства?

 

«Головна мета прийнятих законів - спростити адміністративні послуги, які надаються нашому населенню в сфері реєстрації бізнесу і нерухомості. У 2015 році працювало приблизно 2000 держреєстраторів, це були працівники міністерства юстиції, і особа, яка бажає зареєструвати бізнес або нерухомість, змушене було вистоювати величезні черги і платити величезні хабарі, щоб провести будь-яке реєстраційне дію. З 1 травня 2016р. все змінилося - Мін'юст більше не реєструє ні бізнес, ні нерухомість, тільки державних реєстраторів зараз 10 тисяч - уп'ятеро більше ніж було, зникли черги, зникла корупційна складова процесу, тому що якщо вам не подобаються послуги одного держреєстратора, ви можете звернутися до іншого », каже заступник міністра юстиції Павло Мороз.

 

Але цим полегшенням скористалися рейдери.

 

«Якщо ми говоримо про рейдерство як про явище, яке існує сьогодні в Україні, то воно з'явилося ще на початку 90-х. За часів Януковича кількість рейдерських захоплень було величезним, але була абсолютна тиша в інформаційному просторі. Ніхто про це просто не говорив. Перший, хто про це почав говорити на повний голос - Міністерство юстиції. Ми не хотіли це замовчувати і змушені були виносити це в публічний простір. Чому? Нам важлива захищеність права власності наших громадян на ті об'єкти, якими вони володіють, будь то бізнес або нерухомість, а також права власності іноземних інвесторів. І оскільки через рейдерських захоплень ця захищеність сильно страждає, було прийнято рішення, вивчивши всі рейдерські схеми, запропонувати зміни в ці два закони. Причому вони жодним чином не знизять рейтинг Doing Business, не вплинуть на легкість надання адміністративних послуг, однак дозволять захисту права власності на майно і бізнес піднятися до такого рівня, при якому рейдерство зникне як явище », - каже Павло Мороз.

 

А детальніше? Які нововведення цього закону?

 

«Перше - введення кримінальної відповідальності держреєстратора - його можна буде посадити за ґрати на термін до восьми років. Друге: вводиться кримінальна відповідальність за підробку документів в сфері нерухомості, причому не тільки держреєстратора, а й заявника, замовника і організатора рейдерського захоплення. Далі - ми збільшили розмір адміністративного штрафу (зараз він становить 340 грн, буде 8,5 тисячі) », розповідає заступник міністра юстиції Павло Мороз.

Автор: GauraStyle
Прочитали - 2547
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати