Регистрация

Домашнее пиво, экстрактное пивоварение

19-09-2016, 19:37

Домашнее пиво, экстрактное пивоварение

Домашнее пиво, экстрактное пивоварение

Приготовление домашнего пива для новичка кажется очень сложным делом, которое повито тайнами и мифами. Для начала, что бы не испортить сырье и не покупать дорогостоящее оборудование для пивоварения, можно начать с простого и проверенного способа — приготовить домашнее пиво из концентрата. У большинства людей при мысли, что пиво можно “сделать из банки” возникают сомнения и скептицизм, я тоже относился к таким же людям, но попробовав пиво изготовленное из качественного концентрата изменил свою точку зрения. Пивной концентрат — это по сути “сгущенное пивное сусло”, которое фасуется в герметично металлические банки. Существует множество разных видов и сортов пива, которое можно приготовить из “банки”. В этой статье я с вами поделюсь своим опытом и знаниями по приготовления домашнего пива из экстракта.
Домашнє пиво з екстракту

Для початку домашнього пивоваріння знадобиться наступні устаткування і інгредієнти :
бродильна місткість - краще відразу брати ПВХ боку на 32 літри для харчових продуктів;
переливчастий шланг або сифон;
каструля - 2 шт., одна для нагріву води, а друга для екстракту;
лопатка для помішування або дерев'яне весло;
ареометр і колба;
водяний затвор для бродильної місткості;
дезинфікуючі засіб - хлорні пігулки або просто йод;
спринцівка - для підтягування рідини;
простерилізована банка для старту дріжджів;
безпосередньо сам пивний екстракт і дріжджі, які зазвичай йдуть вже в комплекті;
декстроза, цукор - 1,1-1,2 кг або солодовий екстракт, що не хмелить.
Приготування пива в домашніх умовах

Дезинфекція посуду

Треба прийняти за суворе правило, що приготування домашнього пива - це процес який безпосередньо пов'язаний з чистотою і порядком, від цього залежить ваш успіх. Увесь посуд, який стикатиметься з пивом треба продезинфікувати і добре обполоснути. Для цього можна використати спеціальні засоби у вигляді хлорних пігулок або ж скористатися йодним розчином з пропорцією 5 мл йоду на 10 л. води. Увесь посуд навантажити в дезинфікуючий розчин і витримати згідно інструкції, для йодного розчину - 15-20 хв., після все добре обполоснути.

Приготування пивного сусла
Перед тим, як відрити банку з пивним концентратом її треба навантажити в гарячу воду на 15 хв. для того, що б екстракт став рідший і легший витікав з банки. Закип'ятити 3-4 літри води.

У бродильну ємність заливаємо 2 літри гарячої води, відкриваємо банку з екстрактом і виливаємо туди ж, добре змішуємо. У банку від екстракту заливаємо приблизно 0,5 л. гарячої води, добре треба обполоснути і вилити вміст в ємність для бродіння. Додаємо цукор, декстрозу або солодовий екстракт, що не хмелить, з розрахунком, як вказано в інструкції. Доливаємо чисту воду, згідно інструкції до пивного екстракту, змішуємо. Зливаємо в мірну колбу трохи пивного сусла і заміряємо ареометром щільність.

Домашнее пиво, экстрактное пивоварение

Вносимо дріжджі, є два способи: просто рівномірно їх розсипати з пакету на поверхню сусла; завчасно їх висипати у банку, залити чистою теплою водою (30-35 С), банку закрити чистою серветкою або фольгою, дати їм 15-20 хвилин часу для регидрации і потім вилити в сусло. Особисто я роблю по-першому способу.

Закриваємо щільно і герметично бродильний бак, встановлюємо гідрозасув. Одна особливість: в гідрозасув заливають зазвичай воду, але з причини того, що пиво любить чистоту - раджу залити спирт. Умови бродіння пива в домашніх умовах згідно інструкції до концентрату, але зазвичай - це темне місце з постійною температурою 18-23 С. Спочатку бродіння пивного сусла досить бурхливе, потім через 2-4 дні стихає і готове приблизно через днів 10-12.
Карбонізує пива і розлив

На цьому етапі також важлива чистота, пляшки для розлива треба продезинфікувати і обполоснути, як і усі інші предмети. У кожну пляшку засипаємо цукор або декстрозу з розрахунком 7 р. на 1 літр. За допомогою сифона розливаємо пиво, при розливе трубку треба опустити на саме дно, таким чином пиво не насичуватиметься киснем і не піниться. Пляшку щільно закриваємо і залишаємо при кімнатній температурі на ту, що карбонізує. На цьому етапі приготування домашнього пиво завершене.
Дозрівання і зберігання домашнього пива

Домашнее пиво, экстрактное пивоварение

Час дозрівання від 2 тижнів, з цієї миті пиво вже можна пробувати, але я рекомендую набратися терпіння і почекати мінімум тижні 4, смак вас приємно здивує своєю зрілістю і повнотою. Умови для зберігання пива - це темне місце з невисокою температурою, я зберігаю в льосі.

Залежно від екстракту і виконанню умов приготування, ви отримаєте смачне домашнє пиво, яке не поступатиметься промисловим зразкам, а часто і перевершувати їх.

Нижче представлені вашій увазі серія відео роликів по приготуванню пива в домашніх умовах з використанням пивних концентратів. Кожен ролик - це детальний рецепт пива.

 

 

 

Автор: Admin
Прочитали - 493
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати