Регистрация

Комісія для скарг

19-09-2016, 15:36

Комісія для скарг

Комісія для скарг

З січня 2016 року біля бізнесу є ще один інструмент для захисту: при Міністерстві юстиції працює комісія, яка розглядає скарги на дії реєстраторів. За сім місяців в неї надійшло близько 1000 скарг - і більшість з них були пов'язані з рейдерськими захопленнями. З них були задоволені 150.

 

«Комісія розглядає кожен випадок протягом 30 днів. Але якщо у вас корпоративний конфлікт, то ми не вирішимо його, так як у комісії немає повноважень суду », - розповів Павло Мороз, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації. Проблема в тому, що під час розгляду скарги робота підприємства зупиняється. І хоча досить часто комісія приймає рішення оперативно - наприклад, за 3 дні, а й цього терміну рейдерам, ретельно планують свої атаки, зазвичай вистачає для «віджимання» компанії і реалізації її активів.

 

Комісія може карати нотаріусів-порушників. «Деяким реєстраторам ми блокуємо доступ до реєстру на три-шість місяців. Якщо ж було грубе порушення, то анулюємо його доступ назавжди. Поки таких випадків було п'ять », - пояснив Павло Мороз.

За словами Павла Мороза, для вирішення проблеми в березні в парламент подали антирейдерський законопроект № 4216, що вимагає завіряти нотаріально всі зміни учасників і керівників підприємства. Проект пролежав у парламенті до 8 вересня, після чого був відкликаний. Зараз Міністерство юстиції готує інший законопроект №5067, що передбачає кримінальну відповідальність осіб, причетних до рейдерських атак і систему спецконфіскаціі всього майна рейдерів.

Автор: GauraStyle
Прочитали - 3930
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати