Регистрация

Американский светлый Эль, зерновое пиво в домашних условиях

18-09-2016, 20:08

Американский светлый Эль, зерновое пиво в домашних условиях

Американский светлый Эль, зерновое пиво в домашних условиях

Первое зерновое пиво сваренное мной — это светлый американский эль. Варка пива, как оказалось очень интересное занятие. Для меня сварить настоящие зерновое пиво в домашних условиях казалось сложной задачей, требующая знаний и умений. От части, после первой варки, — я был прав, но с другой стороны, если следовать простым правилам варки пива, то все не так сложно. В этой статье я поделюсь с вами свои первым опытом в зерновом пивоварении на примере рецепта светлого эля, которое я сварил в сусло-варочном котле от МирБир.
Рецепт американського світлого еля

інгредієнти:
Солод пивоварний ячмінний Pilsen (світлий) - 6 кг
хміль:
- polaris 18,8% - 10g,
- cascade 7,1% - 20 g, east kent goldings 5.7 - 20 g
- cascade 7,1% - 30 g, east kent goldings 5.7 - 30 g
дріжджі - сухі пивні M44
об'єм сусла - 28 л.
Підготовка до варіння пива

Варіння зернового пива розпочинається з чистоти, по можливо треба зробити вологе прибирання в приміщенні, де варитимете пиво. Предмети, які беруть участь у варінні мають бути чистими і продезинфікованими. Окремо треба підготувати простерилізовану банку для старту дріжджів. Перемолоти солод на млині.

Затирання солоду
Для приготування пива я вибрав 3-х паузне затирання на 55, 67 і 77 градусах. Спочатку нагрівав води до температури 62 З в співвідношенні 2.5 до кількості солоду, окремо ще поставив воду грітися для наступної паузи. У заторний бак з водою засинав солод і добре все розмішав, відкоригував температуру доливом гарячої або холодної води до температури 55 С. По-правильному треба навпаки в солод вливати воду, що б не було термічного шоку ферментів, але враховуючи, що перша (білкова) пауза на 55 градусах, я порахував що для ферментів це прийнятно. Заторний бак залишити при такій температурі на 10 хв.

Після, доливом гарячої води я підняв температуру затору до 67 З, добре все змішав і залишив на 40 хв. При цьому треба перевіряти температуру затору, что-бы особливо не опускалася і тримати за допомогою долива гарячої води в районі 67 З, пару разів змішав сусло при другій паузі. Під час цієї паузи крохмаль перетворяться в цукру.

Аналогічно після другої паузи я підняв температуру затору до 77С, продержал 15 минут, эта пауза нужно для того, что бы прекратить работу ферментов.

Фильтрация и слив пивного сусла
Усі паузи витримані, далі треба провести злив сусла. Кран відкриваємо спочатку по-немного, що б фільтр система на засмітилася. Перше сусло каламутне, його знову відправляємо в заторний бак, коли почне бігти вже прозоріше сусло - починаємо фільтрувати. Як тільки оголиться дробина? треба залити промивальну воду, кількість води можна порахувати за допомогою пивних калькуляторів, я вперше робив все приблизно без особливого прорахунку, температура промивальної води не має бути вища 80 С. Змішуємо знову сусло, даємо паузу в 15 хвилин і знову так само зливаємо. Загальний об'єм у мене вийшов 29 літрів.

Варіння зернового пива

Щільність перед варінням у мене була 12 по ареометру. Пивне сусло залив в сусловарильний котел і поставив розігрівання на максимум. Перед закипанням сусла зібрав піну, як тільки закипіло - вніс перший хміль для гіркоти - polaris 18,8%, 10g. Другий хміль для смаку на 40 хвилині варіння - cascade 7,1% 20 g, east kent goldings 5.7 20 g. За 15 хвилин до кінця варіння навантажив в сусло чиллер для дезинфекції. Третій хміль для аромату - cascade 7,1% 30 g, east kent goldings 5.7% 30 g додав за 2 хвилини до кінця варіння. Загальні час варіння 60 хвилин, при варінні котел кришкою не накривати.
Охолодження, злив пивного сусла, внесення дріжджів

Охолоджувати сусло треба, якнайшвидше, для того, що б брухт осів на дно. Коли загальна температура сусла буде 30 З - починаємо злив, при цьому треба провести аерацію сусла для кращого бродіння.

Дріжджі перед внесенням треба запустити: заливаємо в чисту банку теплу воду і вносимо дріжджі, закриваємо банку. Я при першому варінні дріжджі просто розсипав рівномірно по суслу, лаг період був у мене близько діб, можливо це особливість цих дріжджів.

Бродіння, розлив, карбонізує пива і дозрівання

Бродіння було при температурі 19-21 З, тривало 22 дні. Розлив пива проводив в літрові пластикові пляшки, яке відповідно як і усі предмети були чистими і продезинфікованими. Для тієї, що карбонізує свого першого зернового пива використав цукор, просто засинав по одній столовій ложці в пляшку. Тиждень пиво стояло за кімнатних умов, потім я опустив його в прохолодний льох на 3 тижні. Окремо рекомендую ознайомиться з технологією приготування пива в домашніх умовах на прикладі пивних концентратів.

Американський світлий ель вийшов сильно пінним і сильно закарбонизированным, наступного разу вже проводитиму ту, що карбонізує іншим способом. На колір - солом'яно-каламутний, схожий на пшеничне не фільтроване пиво. Запах - хмільний, чітко виражений квітковий і медовий аромат. Смак з помірною гіркотою, основний тон це - солодовою і медовий відтінок з хмільним виразним послевкусием./

Нижче вашій увазі представлений відео рецепт приготування мого першого зернового пива від помелу солоду до дегустації з домашньою копченою рибкою.

Автор: Admin
Прочитали - 603
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати