Регистрация

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

17-09-2016, 16:27

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Пшеничне пиво має свій смак і аромат, який властивий саме цьому сорту, але проте кожна пивоварня при варінні надає цьому сорту свою родзинку. В ролі цієї "родзинки" може виступати особливе поєднання сортів хмелю, спеції або цедра цитрусових. Та як це було моє третє варіння, я вирішив зварити більше стандартну і просту після компонент легеню, літні пиво, яке можна буде пити не побоюючись швидкого сп'яніння. У цій статті про домашнє пиво я викладу рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах.
Рецепт приготування пшеничного пива

інгредієнти:
Солод пивоварний ячмінний Pilsen - 3 кг
Солод пивоварний Wheat - 3 кг
Дріжджі - Bavarian Wheat Yeast M 20, 10 гр.,
Хміль - Традиційний, альфа 8%, 17 гр.,
Кількість сусла після варіння - 28 л.,
Устаткування для пивоваріння від Світ Бир
Затирання солоду

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Кожне варіння пива повинне розпочинатися з чистоти, увесь посуд яка стикатиметься з пивним суслом, дріжджами має бути чистою і продезинфікованою, в приміщення слід провести вологе прибирання. Чистота - це важлива складова успішного варіння.
Солод мені перемололи вже завчасно, по-цьому я відразу приступив до затирання. Гідромодуль я вибрав 2,5 до солоду - це 15 літрів води. 12 літрів води я нагрівав до температури 72-74 З, 3 літри я нагрівав в заторному баку, что-бы прогріти сам бак. Починаємо затирання, перша пауза при 67-68 З півтори години, засипаємо солод у бак, по-немного доливаємо воду, ретельно все перемішуємо до однорідної маси, контролюємо температуру, закриваємо бак. При затиранні головним моментом є контроль температури затору, якщо падає температура на 2-3 градуси, то піднімаємо її за допомогою долива гарячої води, при цьому добре перемішуємо для кращої екстракції цукрів. У моєму випадком за півтори години довелося 2 рази робити доливши гарячої води.

Друга пауза - "masch out" при температурі 78 З на 15 хвилин, температура досягається доливом гарячої води. Зручно, якщо при затиранні у вас завжди під рукою є гаряча вода і холодна, за допомогою долива якій можна регулювати температуру затору.
Коли усі паузи витримані, починаємо злив сусла. Зливаємо пивне сусло акуратно, неспішно, кран відкриваємо не повністю. Спочатку бігтиме каламутне з частками солоду, потім вже коли фільтрувальний шар утворюється піде чистіше і прозоріше. Це перше каламутне сусло акуратно виливаємо в заторний бак, зливаємо вже чисте сусло до верхнього шару дробини у баку. По науці, дробину у баку оголяти не можна в побоювання скисання, але у домашніх умовах із слів знатних пивоварів оголення дробини не небезпечне.

У той час доки я зливав сусло, на плиті грілася вода для промивання дробини, температура промивальної води не повинна перевищувати 80 С. Кількість промивальної води я визначив вже по злитому суслу, загальний об'єм сусла повинен скласти приблизно 32-34 л. Після зливу першого сусла, заливаємо в заторний бак воду, акуратно перемішуємо з солодом, даємо час відстоятися хвилин 15-20. Злив робимо за тією ж схемою, що і і основного сусла. Щільність сусла перед варінням склало 9,5 по ареометру.
Варіння пшеничного пива

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Сусло залите в сусловарильний котел, починаємо варіння. При розігріванні сусла кришку баку можна закрити, перед закипанням відкриваємо кришку і знімаємо піну, коли сусло закипить кришкою бак не закриваємо.

Після 30 хвилин кипіння я вніс хміль, добре перемішав. За 15 хвилин до кінця варіння я навантажив чиллер для дезинфекції. Загальні час варіння склав півтори години. Охолоджуємо до 30 З, важливий момент: охолодження відбувається не рівномірно по усьому баку, тому треба охолодити приблизно до 25 З, при сливі різні шари сусла перемішаються і буде середня температура 30 С.

Зливати треба так, що б одночасно проводилася аерація сусла (насичення киснем). Перед зливом треба разбродить дріжджі. У чисту ємність заливаємо теплу воду в співвідношенні до 10 частин води 1 частина дріжджів, засипаємо дріжджі, закриваємо і даємо постояти в теплі хвилин 15-20 доки не утворюється пінна шапка. Після, в сусло вносимо дріжджі, ставимо під гідрозасув, в гідрозасув я залив спирт, что-бы узабезпечити від зараження під час бродіння. Щільність сусла після варкої склало 11 по ареометру.
Бродіння пивного сусла

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Бродіння почалося досить швидко, через декілька годин. Спочатку було не сильно бурхливе, через 12 годин піднялася пінна шапка і забила гідрозасув, довелося чистими руками зняти гідро, промити його. Цю процедуру довелося повторювати рази 3-4, зробив висновок, що при бродіння пшеничного сусла ферментатор не треба сильно наповнювати, цей тип бродіння звичайний для такого сорту пива. Бродіння тривало 3 тижні.

Розлив і карбонізує пива

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Розлив проводив в літрові пляшки, які перед розливом продезинфікував розчином йоду (5 мл йоду на 10 літрів води). У кожну пляшку засинав по столовій ложці декстрози. Карбонізує проводив тиждень при кімнатній температурі, потім в льосі при 12-15 З ще 2 тижня.

Рецепт приготування пшеничного пива в домашніх умовах

Цей рецепт пшеничного пива простий і доступний, у результаті я отримав легке, смачне літні пиво, яке добре угамовує спрагу, помірно хмільне. У ароматі і в смаку головним чином виділяється пшенична складова, добре помітні фруктові тони. Окремо рекомендую ознайомитися з рецептом американського світлого еля і технологією приготування пива з екстрактів. Нижче переставлений відео-рецепт приготування пива в домашніх умовах.

Автор: Admin
Прочитали - 560
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати