Регистрация

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

12-09-2016, 21:41

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

Домашні пивоваріння має свою магію, сам процес вже приносить масу задоволення, а готовий продукт викликає гордість, якщо звичайно вийде. У цій статті я викладу ще одні рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель.

рецепт домашнього пива

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

інгредієнти:
Солод Шато Пилсен - 3 кг
Солод Шато Мюник - 2 кг
Солод Шато Кара Голд - 0,5 кг
Хміль Поларис - 10 р. 18% альфа
Хміль Традиційний Германію - 20 р., 8%
Хміль МТ. Худий - 30 р. 6,3%
Хміль Лагоджень - 50 р. 12,1%
Дріжджі - British Ale Yeast M07
Устаткування для пивоваріння від МирБир
Об'єм сусла після варіння - 27 л.
Затирання солоду

Як і завжди, насамперед треба усе устаткування продезинфікувати, чистота - запорука успішного варіння. Найпростіший спосіб це зробити змішати 5 мл йоду з 10 літрами води, занурити на 15 хвилин посуд, полоскати потім не треба.
Солод я перемолом на своєму ручному млині, молоти треба так, что-бы великість була приблизно середня, лусочки залишалися цілими - вони послужать потім, як фільтрувальний шар. Гідромодуль я вибрав до солоду 1: 4, одна температурна паузи при 67-68 С. Для прогрівання котла я в нім нагрівав 3 літри води до температури 73 З, добре змішав, в іншій місткості нагрівав 19 літрів води до 73 С.

Засипаємо солод в заторний бак, поступово доливаємо воду, при цьому добре все змішуємо, що б не утворювалися грудочки, контролює температуру. Закриваємо бак, замотуємо його терморубашкой, залишаємо на одну годину, при цьому треба контролювати температуру, якщо вона опускатиметься більше ніж на 2-3 градуси - доливаємо гарячу воду, розмішуємо. Поки солод віддає свої цукру, я грію воду для промивання дробини, температура води не повинна перевищувати 78 С.
Коли пауза витримана, треба провести йодну пробу. Трохи ложкою збираємо прозорого сусла, відливаємо його на тарілку, крапаємо йод: якщо йод колір не міняє - все гаразд, якщо міняє - означає треба продовжити паузу.

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

Починаємо злив сусла, спочатку зливний кран відкриваємо трохи, що б він не забився і утворився щільний фільтрувальний шар з лусочок солоду. Перші 2-3 ківшики будуть каламутні і з частками солоду, я їх акуратно заливаю знову в заторний бак, потім сусло піде відносно чисте. По науці, оголяти дробину не рекомендується, але в домашніх умовах це не критично.

Сусло злите, заливаємо промивальну воду. Кількість промивальної води можна порахувати за допомогою формул, але я дію вже по факту. Дивлюся, який об'єм злив після першого разу, приблизно підраховую скільки треба отримати загального сусла до варіння і вже потім заливаю потрібний об'єм промивальної води, все добре змішую, залишаю на 15-20 хв. Зливаю сусло за такою ж технологією як і перший раз.

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

Щільність сусла перед варінням - 10. Сусло заливаємо в котел, починаємо варіння. Розігрівши я проводжу під закритою кришкою, у той момент, коли сусло повинне закипіти я збираю піну і потім вже варіння проводжу без кришки. Загальний час варіння складає 1 годину. Хміль вношу в наступному порядку: поларис на самому початку варінню, традиційний на 40 хв., МТ Худий на 50 хв., чинок за одну хвилину до кінця варіння. Під час варіння піну збирати не треба.

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

За 15 хвилин до кінця варіння я занурюю чиллер. Охолоджуємо до 25-30 З, чим швидше охолоджуємо тим краще випаде осад і менше вірогідність зараження сусла. Виймаємо чиллер, закриваємо кришкою і починаємо злив. При сливі сусла треба провести його аерацію, наситити киснем для краще за бродіння. Щільність після варіння - 10,5.

Поки йде охолодження треба завести дріжджі: засинаємо у банку вже з теплою водою в співвідношенні 1: 10, банку закриваємо і залишаємо на 15-20 хв. Само собою банка і руки мають бути чистими, особисто я при варінні пива руки обполіскую спиртом.

Сусло вже у бродильній місткості, заливаємо дріжджі, ставимо гідрозасув і відправляємо на бродіння при температурі 19-22 С. В гідрозасув замість води я заливаю спирт.

Рецепт домашнього пива - Бурштиновий Ель

Бродіння сусла

Бродіння тривало у мене 3 тижні в одній місткості, що трохи не правильно. По науці: бродіння активне повинне було тривати 10-12 днів, потім зелене пиво треба злити в іншу ємність на вторинне бродіння ще на 10 днів. Я вторинне не провів, а зробив все в одному посуді.

Карбонізує пива

Для тієї, що карбонізує я використав декстрозу. Засинав приблизно по однієї столової ложки на літрову пляшку, залив пиво, міцно закрив і залишив за кімнатних умов на 7 днів, потім ще 21 день в льосі.

Бурштиновий Эль має хороший хмільний аромат з фруктовими тонами, смак - більше солодовий, чітка виражена гіркота, але помірна. П'ється пиво легко, багато, не приїдається.

Рекомендую також ознайомиться з рецептом пшеничного пива і технологією приготування пива з екстракту в домашніх умовах. Нижче вашій увазі представлений детальний відео рецепт бурштинового еля з дегустацією від автора блогу.

 

Автор: Admin
Прочитали - 568
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати