Регистрация

Павло Мороз: Реєстрація бізнесу і нерухомості по - новому від Мін'юсту

9-09-2016, 12:29

Павло Мороз: Реєстрація бізнесу і нерухомості по - новому від Мін'юсту

Павло Мороз: Реєстрація бізнесу і нерухомості по - новому від Мін'юсту 

Реєстрацію бізнесу і прав на нерухомість передали органам місцевого самоврядування і нотаріусам

 

У засобах масової інформації з'явилися різко критичні матеріали на тему боротьби з рейдерством з боку Міністерства юстиції. Фактично в рейдерських діях звинувачується сам Мін'юст.

 

Сам же він не просто спростовує всі критичні нападу на свою адресу, а й постійно подає позитивні звіти за результатами роботи в даній області.

 

На засіданні робочої групи Міністерства юстиції експерти обговорили внесення змін до законодавства в сфері реєстрації бізнесу і нерухомості.

 

Як відомо, Мін'юст передав функції реєстрації органам місцевого самоврядування, нотаріусам і акредитованим суб'єктам.

«Зараз завдяки цій реформі місцеві бюджети поповнилися сумою в більш ніж 70 млн грн, кількість реєстраторів збільшилася з 2 тис. До 10 тис. Чоловік. Новостворена комісія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації активно протидіє незаконним захопленням приватної власності і доводить свою ефективність », - зазначив заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Павло Мороз.

 

Але для того, щоб звести проблему рейдерства до мінімально можливого показника, на його думку, необхідно впровадити ряд змін в законодавство.

 

Питання про звуження принципу екстериторіальності і позбавлення нотаріусів свідоцтв за неправомірні реєстраційні дії викликав серед учасників засідання дискусію. Однак, в цілому експертне середовище переважно підтримала ініціативи Міністерства юстиції, зокрема, пропозиції:

 

• нотаріально завіряти документи про перехід корпоративних прав;

• надати громадянам право отримувати свідоцтва про право власності на об'єкти нерухомості на бланках (дані про видачу такого свідоцтва повинні вноситися до держреєстру майнових прав);

• посилити кримінальну відповідальність за рейдерство (заявника та реєстратора);

• ускладнити процедуру відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості.

 

«Мін'юст розуміє потреби суспільства і оперативно на них реагує. Ми вивчили громадську думку і, грунтуючись на побажаннях наших громадян, підготували ключові зміни в законодавство », - підсумував Павло Мороз.

Автор: GauraStyle
Прочитали - 604
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати