Регистрация

Рецепт медовухи в домашніх умовах

8-09-2016, 19:35

Рецепт медовухи в домашніх умовах

Рецепт медовухи в домашніх умовах

Ефект справжньої медовухи, як і говорять, дуже цікавий - голова міркує, а ніжки підкошуються, настрій підведений, веселий. Справжня медовуха - це продукт бродіння медового сусла (сита) з додаванням соку, спецій, хмеливши і так далі, по суті своїй - це медове вино. У цій статті я розкрию рецепт медовухи і коротку технологію медоваріння в домашніх умовах.
Рецепт медовухи пряної

Мед - 1 л. за об'ємом
Вода - 3 л.,
Хміль - 6г. можна пивній
Мускатний горіх - ½ від цілого
Кориця - ½ ч.л.
Цедра - жменя сушеної
Духмяний перець - 6 шт.
Гвоздика - 4 шт.
Свіжий імбир - 20 р.
Дріжджі винні по інструкції.
Кількість і різноманітність спецій залежить від ваших переваг.
Рецепт медовухи яблучної

Мед - 1 л. за об'ємом
Вода - 2 л.,
Яблучний сік - 1 л., якщо солодкий і 1,5 - якщо кисло-солодкий
Винні дріжджі по інструкції.
Виготовлення медовухи в домашніх умовах

Рецепт медовухи в домашніх умовах

Як при варінні пива, так і при медоварінні важлива чистота. Усі предмети і посуд, який стикатиметься з медовухою, треба ретельно вимити і продезинфікувати спеціальними засобами або розчином йоду в пропорції 5 мл на 10 л. води, в течії 15-20 хв.

Варіння меду

Рецепт справжньої медовухи починається з ситі. Сита - це розчин меду і води по заданій пропорції. У вищевикладених рецептах вказана пропорція для четверної ситі, тобто на одну міру меду беремо 3 міри води, що приблизно відповідає 25% цукру в розчині.
Спершу в теплій воді розчиняємо мед і заміряємо кількість рідини в чані - це треба знати, що б додати у кінці варіння об'єм води, що википіла. Нагріваємо поступово, як тільки сита закипить збавляємо вогонь на мінімум. Під час варіння меду на поверхні виділятиме піна, її треба збирати до повного припинення. Коли піна буде зібрана і вже не так рясно виділяється - пора закладати спеції, прянощі і заливати об'єм води, що википів, варимо 30 мін ще. У разі приготування яблучної медовухи - спеції не закладаємо, а просто доливаємо воду і варимо ще 20-30 хв. Після варіння додаємо сік. Час варіння залежить від чистоти меду, якщо мед без особливих домішок, то досить годину-півтора.

Внесення дріжджів і бродіння медового сусла
Медове сусло готове, тепер його треба остудити до температури внесення дріжджів - 30 С. Заміряється щільність сусла ареометром, має бути в межах 20-25%. Дріжджі я рекомендую використати винні, вони дають кращий підсумковий смак продукту. Дріжджі висипаємо в простерилізований посуд, заливаємо теплою водою (не вище 30 З, в пропорції 1: 10), накриваємо фольгою, ставимо в тепле місце на 15-20 мін, коли на поверхні почнуть виділяти пухир вносить в медове сусло. Ставимо під гідрозасув і відправляємо на бродіння. Бродіння медовухи проходить при температурі 20-24 З, з досвіду скажу, що винні дріжджі бродять приблизно 21-25 днів. Після закінчення бродіння акуратно відкриваємо бродильну місткість, так що б не потривожити осад і починаємо розлив медовухи на ту, що карбонізує.
Карбонізує медовухи

Цей процес потрібний для того, що б наситити домашню медовуху вуглекислим газом. У чисті пластикові, винні пляшки засипаємо цукор або мед з розрахунком 1 ч. л. на 1 літр медовухи, заливаємо (трохи залишаючи місця під шийкою), міцно загвинчуємо і відправляємо на дозрівання при кімнатній температурі на 3-4 тижні. Залежно від смаку і переваг можна приготувати медовуху вишневу, хмільну, ягідну.

Домашня медовуха по цьому рецепту і способу по суті є медовим вином з відмінним смаком і ароматом, п'ється неймовірно легко, сп'яніння настаємо майже відразу - приємне і відчутне. Нижче представлено два відео рецепту медовухи домашнього приготування з рекомендаціями, радами і дегустацією від автора блогу. Приємного перегляду.

 

Автор: Admin
Прочитали - 463
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати