Регистрация

Рецепт червоного вина. Домашнє напівсолодке

7-09-2016, 23:27

Рецепт червоного вина. Домашнє напівсолодке

Рецепт червоного вина. Домашнє напівсолодке

Что-бы отримати гідне червоне домашнє вино цілком досить мати на присадибній ділянці червоний виноград за типом "Молдови", пара місткостей для бродіння, трохи терпіння, завзятості і ви питимете цілком смачне вино, яке зможуть належним чином оцінити ваші гості. У цій статті викладу рецепт червоного вина в домашніх умовах з винограду сорту "Молдова".
Рецепт червоного вина. Домашнє напівсолодке

інгредієнти:
виноград "молдова", інший виноград для червоних вин - відмінно якщо є добре дозрілий, не зіпсований, без ознак хвороб, не в пилі;
винні дріжджі для червоних вин - якщо з винними дріжджами напружив, то цілком можна використати природні дикі дріжджі, які є на винограді;
бентоніт - дрібнозерниста глина для освітлення вина.
посуд, підручні засоби :
місткості для бродіння - треба 2 штуки, можна із скла, харчового пластика;
гідрозасув - 2 шт.;
ареометр - прилад что-бы виміряти щільність соку;
дезинфікуючі засіб для місткостей і посуду - можна просто розчин йоду.
Підготовка винограду

Якщо у вас не великі об'єми, чисто для себе, то все можна зробити своїм руками. Спершу виноград треба перебрати і відокремити від зелених ягід, гребенів, гнилих виноградин. Якщо збираєтеся використати дикі дріжджі, то виноград не моєму, бажано что-бы урожай був чистим, не в пилі.
Відділення соку

Підготовлений виноград треба помістити в чисту харчову ємність і перетиснути - самий просто варіант це зробити руками або чистими ногами. Давити треба добре і ретельно, что-бы утворилася каше-подобная однорідна суміш. Накриваємо кришкою не щільно, залишаємо при кімнатній температурі на 3-4 дні. На першо-другий день утворюється згори шапка з шкірки винограду, її треба буде збивати (помішувати) 2-3 рази не день. Ця процедура сприяє кращому відділенню соку і розвитку дріжджів.Окремо додам, що місткості і усі предмети роботи мають бути продезинфікованими. Найпростіший домашній варіант це - розчин йоду з пропорцією: на 10 літрів води 5 мл йоду. Цим розчином добре прополоскати і залишити на 15 хвилин в нім посуд. Після злити, запах йоду піде сам через хвилин 10-15. Так я став робити в останні час, раніше просто добре все вимивав в холодній воді.
Коли пройде дні 3-4, з'явиться чіткий запах бродіння, треба відокремити сусло від макухи. Я роблю це знову своїми ручками: беру великий шматок марлі, ложу його на друшляк, згори ківшиком навантажую виноград, що заграв, віджимаю руками. Сік виливаю в чисту ємність, макуха йде на приготування виноградної чачі, раджу ознайомиться по посиланню.

Первинне бродіння виноградного сусла. Скільки треба цукру?

Відфільтрований сік заливаємо вже в ємність для бродіння, визначаємо за допомогою ареометра "кількість цукру" в провині. Якщо щільність в районі 20-25, немає кислинки сильної, означає цукор можна не додавати. У злучаємо якщо щільність нижче 15, можна додати цукру з розрахунком 50-80 грам на літр. Відливаємо частину сусла, трохи підігріваємо, розчиняємо цукор, охолоджуємо до температури 30С, вливаємо в сусло, змішуємо.
На бродильну місткість поміщаємо гідрозасув, залишаємо при температурі 20-25. Звичайне бродіння спочатку активне, іноді можна місткість всбалтывать. Коли бурхливе бродіння припиниться, вино треба злити з осаду. в середньому бродіння до утворення осаду триває до двох тижнів. Під час бродіння осідають залишки макухи, і власне продукти життєдіяльності дріжджів, які можуть зіпсувати смак вина. Зливати треба акуратно за допомогою шланга, что-бы кінець шланги не опускався в осад.

Після, злите вино пробуємо на смак, вимірюємо щільність ареометром. Вноситься другий цукор, якщо щільність спочатку була не високою, то приблизно 70-100 грам на літр вина. У разі, коли щільність спочатку досить висока, цукор зовсім можна не вносити.

Рецепт червоного вина. Домашнє напівсолодке

Вино знову ставимо під гідрозасув і відправляємо на тихе бродіння. Температура і умови такі ж, які були спочатку. Коли випаде щільний і помітний осад, бродіння припиниться, вино зливаємо ще раз з осаду.
Освітлення вина

Вино я освітлюю бентонітом, розмішую його з теплою водою до консистенції сметани, приблизно 2 ст. л. йде на 10 літрів вина. Бентоніту даю час хвилин 10 постояти, після виливаю у вино, добре все перемішую, залишаю в спокої на декілька годин, потім знову перемішую. Цю процедуру повторюю кілька разів в добу і залишу вино в спокої під гідрозасувом на 5-7 днів/

За цей час частки бентоніту випадуть в осад і тим самим освітлять вино. Освітлене вино знову зливаємо, так что-бы не зачепити осад, за смаком додаємо цукор, якщо потрібно. Розливаємо вино в скляну тару, залишаємо ще на місяць дозрівати.

У результаті ми маємо домашнє червоне вино кольору насиченого рубіна, досить хмільне, з чистим виноградним смаком, п'ється легко, добре поєднується з м'ясними блюдами. У мене особисто вино з молдовы стоїть по 5-6 років, і з кожним роком смак стає все благородніше.

Окремо рекомендую ознайомиться з рецептом домашньої хмільної медовухи з яблучним соком, а нижче пропоную вам 3 відео ролика за технологією приготування червоного вина в домашніх умовах.

 

 

Автор: Admin
Прочитали - 1438
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати